
Read in English Поширити Джерело: hvg.hu
Вищий прокурор Угорщини Габор Балінт Надь, який був призначений за правління Віктора Орбана, планує залишити свою посаду. Очільник угорського уряду Петер Мадяр натякнув, що це пов’язано зі справою про затримання інкасаторів українського “Ощадбанку”.
Ключові тези:
- В Угорщині вже проводиться розслідування щодо операції проти “Ощадбанку”.
- Цю операцію наказав розпочати сам Петер Мадяр.
Операція проти Ощадбанку. Перший угорський високопосадовець залишить свій пост
Зі слів Петера Мадяра, для відставки генпрокурора Угорщини, призначеного ще Віктором Орбаном, не знадобиться жодних особливих заходів.
Новий голова угорського уряду володіє інформацією про те, що Габор Балінт Надь незабаром добровільно відмовиться від своєї посади.
Журналісти звернулися до Мадяра з питанням, чи не пов’язана ця подія зі скандалом навколо затримання інкасаторів українського “Ощадбанку”.
Можливо, це пов’язано, — коротко відповів прем’єр-міністр Угорщини.
Поширити
Важливо зазначити, що тиждень тому Петер Мадяр офіційно підтвердив початок розслідування щодо дій певних угорських структур стосовно захоплення українських інкасаторів та коштів “Ощадбанку” у березні 2026 року.
Незалежні розслідування угорських ЗМІ свідчать про те, що ця операція проводилася безпосередньо за вказівкою колишнього глави уряду Віктора Орбана.
Нібито, він прагнув досягти від України відновлення роботи нафтопроводу “Дружба”.
До речі, ще 6 травня офіційний Будапешт повернув Україні гроші та цінності “Ощадбанку”, які залишалися в Угорщині з моменту затримання інкасаторів.