Міжнародний Червоний Хрест має лише 130 представників на всю Росію, в Україні їх 800 – Коордштаб Ексклюзив 22.02.2025 17:10 Укрінформ Міжнародний Комітет Червоного Хреста на території РФ має лише 130 своїх представників, тоді як в Україні їх працює 800.
Про це розповів в інтерв’ю Укрінформу керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко.
«У нас є представництва МКЧХ в Києві, Дніпрі і Одесі. Загалом в Україні працює близько 800 співробітників МКЧХ. А є ще представники Національного Товариства Червоного Хреста. При цьому в нас діють п’ять таборів для військовополонених. Росія – країна набагато більша, але у них повноваження здійснюють лише близько 130 представників МКЧХ. А по всій території Росії розташовано більше 180 пенітенціарних закладів і колоній, де утримують українців. Представники МКЧХ скаржаться, що РФ не пускає їх у місця утримання. Але яким чином 130 чоловік можуть об’їхати 180 місць утримання, коли для роботи на території України в п’ятьох таборах вони використовують майже 800 співробітників?» – сказав Охріменко.
За його словами, торік був звіт МКЧХ про кількість відвідувань військовополонених. Він включав як відвідування на території України, так і в місцях утримання в Росії. Ця цифра становила майже 3,5 тисячі відвідувань. З них 89% — відвідування російських полонених у наших таборах.
На запитання, чому в Росії така мала кількість представників МКЧХ, Охріменко відповів: «Російська Федерація є донором МКЧХ. Якщо ви проведете маленьке дослідження, то дізнаєтеся, яку кількість коштів щороку платить Росія в загальний бюджет МКЧХ. У свою чергу співробітники МКЧХ фінансуються не країною, а центральним офісом, і саме він ставить питання щодо збільшення контингенту. І, якщо він його не ставить, то це говорить про певну позицію».
Представник Коордштабу вважає, що керівництво МКЧХ повинне вийти з ініціативою щодо збільшення свого контингенту, але цього не відбувається.
За словами Охріменка, коли в колонію, де утримують українських військовослужбовців, російська сторона допускала представників МКЧХ, там умови покращувалися моментально.
«Їх елементарно починають годувати, мити, лікувати, належний одяг видають. Навіть провели ремонти в камерах. Тоді ці місця стають зразково-показовими. Але коли там утримується зо два десятки полонених військовослужбовців, і представників МКЧХ вкотре відправляють у цю зразкову колонію, вони мають сказати, що, вибачте, але ми тут уже були, покажіть нам інші 180 місць утримання. Якщо є відмова, то має застосовуватися увесь арсенал повноважень МКЧХ», – зазначив представник Коордштабу.
Він заявив, що МКЧХ не використовує повною мірою можливості свого мандату. Зокрема, представники МКЧХ у Росії не заповнюють картки полонених, а лише погоджують загальні списки, які їм надають росіяни.
У листопаді 2024 року Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що серед організацій, до яких у Офісу омбудсмена є претензії, є Міжнародний комітет Червоного Хреста і Міжнародна федерація Червоного Хреста та Червоного Напівмісяця.
На думку українського омбудсмена, нейтральність МКЧХ не повинна прикривати їхню неефективність, і МКЧХ має бути об’єктивним: казати про те, що Україна виконує необхідні зобов’язання стосовно полонених і що їх не виконують росіяни.
МКЧХ Україна Росія Полонені Коордштаб
Источник: www.ukrinform.ua