Херсонці створили репліку булави, знайденої під час археологічних розкопок фортеці Тягинь Фото 04.02.2025 15:20 Укрінформ Херсонці створили репліку булави, що знайдена під час розкопок фортеці Тягинь.
Як передає Укрінформ, про це повідомила у Фейсбуці група «Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня».
«А у нас крутезна новина! Нарешті ми можемо побачити, як могла виглядати середньовічна булава, знайдена в Тягині на 30-ту річницю Незалежності України Південною середньовічною експедицією Інституту археології НАНУ під керівництвом д.і.н. Світлани Біляєвої», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, знайдена під час експедицій булава погано збереглася в ґрунті через його особливості. Ідея створити репліку (точну копію – ред.) булави належить керівниці проєкту, в рамках якого з'явився віртуальний музей фортеці Тягинь, голові правління Херсонської міської громадської організації «Культурний центр Україна – Литва» Наталії Бімбірайте.
Створення репліки булави підтримали донатами благодійники, креслення зробили архітекторки Тетяна та Ліза Євсеєви, а реалізував задум херсонський коваль, відомий реконструктор козацької доби Михайло Запорожець, який ретельно дослідив і сам артефакт, і його аналоги.
Як повідомляв Укрінформ, віртуальний музей середньовічної фортеці Тягинь часів Великого князівства Литовського презентували у Каунасі.
Залізна булава, знайдена на Тягині – восьмикутна, грушоподібної форми, з орнаментом, із залитим усередину свинцем, – це найбільш рання булава, знайдена на північному Причорномор’ї.
Археологічна пам’ятка фортеця Тягинь розташована на Херсонщині та є спільною культурною спадщиною трьох народів – українського, литовського і кримськотатарського.
Фото: Олександр Корняков
Археологи Херсонщина
Источник: www.ukrinform.ua