Зміни в соцмережах Meta можуть не вирішити, а посилити проблеми

Зміни в соцмережах Meta можуть не вирішити, а посилити проблеми 21.01.2025 11:14 Укрінформ Meta оголосила про значні зміни в модерації контенту на своїх платформах – Facebook, Instagram і Threads. Розбираємо детальніше

2018 рік. В Конгресі США дає свідчення засновник Facebook Марк Цукерберг. ФБР та Конгрес розслідують вплив соцмережі на президентські вибори у США у 2016 році та витік даних із цієї соцмережі. 

Тоді компанію Meta звинувачували в тому, що платформа та її соцмережі стала інструментом для поширення дезінформації та політичної пропаганди. Зокрема, йшлося про те, що через Facebook іноземні агенти, в тому числі з Росії, втягували у виборчий процес користувачів, використовуючи цільову приховану таргетовану рекламу, фейкові новини та ботоферми з акаунтами неіснуючих персон для впливу на громадську думку. 

«Сьогодні цілком зрозуміло, що ми не зробили достатньо, щоб захистити можливості нашої соцмережі від використання її заради завдання шкоди. Це стосується і фейкових новин, і міжнародного втручання у вибори, і лексики ненависті, так само як і захисту приватних даних. У нас не було широкого погляду на відповідальність, яку ми мали б нести. Це моя провина. Ми були занадто повільними, щоб запобігти російському втручанню, зараз ми над цим працюємо», – зазначив тоді Цукерберг.

І саме тоді у мережі з’явилась прискіплива модерація контенту. Facebook запустив програму співпраці з незалежними фактчекінговими організаціями для перевірки достовірності контенту. 

Компанія відмовилась від політичної реклами, були переглянуті алгоритми роботи й пошуку агресивного контенту. Алгоритми почали знижувати рейтинг матеріалів із сенсаційними заголовками. 

Налаштування мали працювати так,  щоб користувачі бачили більше публікацій від друзів і батьків, а не від публічних сторінок чи ЗМІ. 

Було введено заборону на мову ворожнечі, демонстрацію агресивних висловлювань і намірів, почали закриватись акаунти, дописи, якщо вони не відповідали стандартам, вилучались, а в користувача падала статистика охоплень. 

Проте чимало експертів зазначало, що ефективність заходів залишалась під питанням. Критика компанії тривала, особливо через складність модерування масштабних обсягів контенту.

Компанія Марка Цукерберга прагне активно співпрацювати з адміністрацією Дональда Трампа.

2025 рік – компанія Meta жертвує мільйон доларів на інавгурацію нового президента Дональда Трампа (у 2016 розслідування стосувалося впливу мереж саме на вибори, в яких виграв Трамп) і паралельно оголошує про перегляд її алгоритмів. Чимало експертів говорять про ці зміни як наслідок зміни політичного ландшафту у США.

Погоджується із цим твердженням і Сергій Яригін, фахівець із цифрової безпеки: «Це реакція на політику, 100%. Це величезний бізнес. І він дійсно залежить від політики. І якщо компанія з політиками не домовиться, тоді будуть до них претензії, штрафи, вони втратять гроші. Це єдина мотивація для бізнесу щось робити. І те, що Цукерберг зараз намагається домовитися з Трампом, це і є така мотивація». 

Медіаюрист Ігор Розкладай, заступник директора у Центрі демократії та верховенства права  вже бачить зміни, які відбуваються: «Проблеми, важливі для нашого регіону, такі як шахрайства, блокування за контент щодо війни, злами, частково залишаються без можливості оскарження. Я б сказав, що проблеми, притаманні Близькому Сходу, Латинській Америці, пов’язані з торгівлею людьми, кіднепінгом, атаками тощо, мають зараз вищий пріоритет».

ЩО Ж ЗМІНЮЄТЬСЯ?

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *