Олена Зеленська: синхронна психологічна підтримка військових та цивільних – стратегічна задача держави

Олена Зеленська: синхронна психологічна підтримка військових та цивільних – стратегічна задача держави Фото 20.01.2025 01:10 Укрінформ Для відновлення людського капіталу України важливо синхронно розвивати психологічну підтримку не лише в цивільній медичній ланці, а й у військовій.

Як передає Укрінформ, про це дружина Президента України Олена Зеленська написала у Телеграмі.

За її словами, психоемоційну нестабільність вважають дуже ймовірним викликом після повернення зі служби більш ніж половина майбутніх ветеранів та ветеранок – 52,6 %. Такий результат опитування, що його вже вшосте провів серед військовослужбовців Український ветеранський фонд Мінветеранів.

“На запитання, кому передусім потрібна підтримка і психологічна допомога, 62 % опитаних українців відповіли: особам, які брали участь у бойових діях, і тим, хто перебував у полоні”, – зауважила перша леді й повідомила, що це результати дослідження, яке нещодавно провела на замовлення Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" дослідницька компанія "ФорСервіс".

“І це свідчить про дуже високий запит на психологічну допомогу. Вона не тільки про те, щоб подолати ПТСР та відновитися після стресів, а й про те, щоб знайти ресурси для прийняття ситуації, побудови мотивації до початку нового життя й досягнення цивільного добробуту”, – підкреслила Зеленська.

За її словами, сьогодні, відвідуючи разом із Президентом, міністеркою у справах ветеранів та першим заступником міністра оборони України військовий госпіталь у Києві, говорили на цю тему з військовими психологами, які підтримують тих, хто тут лікується.

Зеленська зауважила, що за час повномасштабного вторгнення цивільна система охорони здоров’я вже набула великого досвіду з турботи про ментальне здоров’я українців – для цього діє Всеукраїнська програма ментального здоров’я, проходять навчання сімейні лікарі, створені центри життєстійкості та виїзні мультидисциплінарні бригади психіатричної допомоги, які з 2025 року будуть складовою центрів ментального здоров’я.

За словами першої леді, позитивні зміни відбулись і у військовому секторі: з’явилась відокремлена військово-облікова спеціальність "психолог", запрацювали групи контролю бойового стресу, розвиваються відділення психологічної реабілітації.

Але все ще треба працювати, щоб ця підтримка була не точковою, а комплексною. Наприклад, щоб допомога у госпіталях охоплювала й поранених військовослужбовців, і їх рідних, і доглядальників, і медперсонал, який працює у постійному стресовому середовищі.

“Важливо синхронно розвивати психологічну підтримку не лише в цивільній медичній ланці, а й у військовій. Це стратегічне завдання держави, адже йдеться про відновлення людського капіталу”, – наголосила Зеленська.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський і його дружина Олена відвідали воїнів, які проходять лікування після поранень у найгарячіших точках фронту.

Фото: Олена Зеленська / Телеграм

Олена Зеленська Психічне здоров’я Психологічна допомога

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *