Міноборони затвердило нові стандарти домедичної підготовки для військових 08.01.2025 11:52 Укрінформ Міністерство оборони затвердило нові стандарти підготовки з домедичної допомоги, що дозволить ефективно надавати домедичну допомогу в умовах бойових дій та інших екстремальних ситуаціях.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.
«Міністерство оборони України затвердило нові стандарти підготовки з домедичної допомоги, що підвищать рівень компетентності військовослужбовців у наданні допомоги в бойових та екстремальних умовах», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, документ включає два основні стандарти: типовий стандарт підготовки з домедичної допомоги; типовий стандарт підготовки з домедичної допомоги розширеної базового рівня.
Перший стандарт розрахований на використання насамперед при проведенні базової загальновійськової підготовки та охоплює підготовку до надання допомоги при критичних кровотечах, порушеннях дихання, травмах грудної клітки, голови та очей, опіках і переломах. Також стандарт включає запобігання гіпотермії, використання індивідуального набору медикаментів та правила евакуації постраждалих.
Другий стандарт розширює перелік знань та навичок порівняно із першим, оскільки створений для підготовки з домедичної допомоги стрільців-санітарів та їм відповідних, офіцерського та сержантського складу, військових фахівців. Навчальні блоки тривалістю від шести годин зосереджені на наданні допомоги в несприятливому середовищі, техніках переміщення постраждалих в укриття, забезпеченні прохідності дихальних шляхів, оцінці та підтримці дихання й кровообігу, а також особливостях допомоги під час евакуації.
За інформацією пресслужби, навчання за обома стандартами передбачає формат лекцій із мультимедійним супроводом, практичні заняття у малих групах та симуляційних занять у польових умовах з імітацією бойової обстановки. Сертифіковані інструктори мають використовувати інформативно-доказовий та пояснювально-ілюстративний методи, а також інтерактивні засоби, включаючи комп'ютерну техніку та навчальні мобільні застосунки.
Оцінювання знань та навичок здійснюватиметься за допомогою спеціальних листів, що поєднують теоретичні питання та практичні завдання. Військовослужбовці, які продемонструють високий потенціал, можуть бути рекомендовані для подальшої фахової підготовки за медичними військово-обліковими спеціальностями.
Директор департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова наголосила, що наразі потреби фронту – це якісна підготовка, тому нові стандарти формували з урахуванням унікального бойового досвіду українських медиків та бійців, здобутого у боротьбі з російською агресією, та стандартів країн-партнерів.
«Завдяки впровадженню Міноборони такої практики, військовослужбовці отримають більше актуальних практичних знань та навичок, які допоможуть рятувати життя на полі бою», – зазначила Сухорукова.
У Міноборони також наголосили, що впровадження цих стандартів забезпечить високий рівень підготовки військових, що дозволить їм ефективно надавати домедичну допомогу в умовах бойових дій та інших екстремальних ситуаціях, зберігаючи життя та здоров'я своїх побратимів.
Як повідомляв Укрінформ, начальник відділу підготовки в навчальних центрах Головного управління доктрини і підготовки Генштабу ЗСУ Василь Румак повідомив, що у новій програмі базової військової підготовки, яку планує запровадити Генштаб у 2025 році, кількість годин на домедичну підготовку буде збільшено на три – до 16-ти.
Міноборони Військові Медична допомога
Источник: www.ukrinform.ua