Ватикан оголосив дату беатифікації священника із Закарпаття Петра Ороса

Ватикан оголосив дату беатифікації священника із Закарпаття Петра Ороса 19.12.2024 14:59 Укрінформ Ватикан оголосив дату беатифікації (проголошення блаженним, попередній етап канонізації – визнання святим) священника УГКЦ Петра Павла Ороса, котрий за часів СРСР діяв у церковному підпіллі і був розстріляний.

Про це повідомили на сайті Мукачівської греко-католицької єпархії, передає Укрінформ.

"19 грудня 2024 року Дикастерія у справах визнання святих повідомила про дату та місце урочистої беатифікації (проголошення блаженним) отця Петра Павла Ороса, священника Мукачівської греко-католицької єпархії, який був вбитий радянським міліціонером", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, урочиста беатифікація Петра Павла Ороса відбудеться 3 травня 2025 року в c. Білки на Закарпатті. Урочистість очолить кардинал Гжегож Рись, архієпископ та митрополит Лодський (Польща).

"Це буде перше в історії Закарпаття проголошення блаженним саме на нашій Срібній Землі. Деталі урочистостей будуть повідомлені згодом", – повідомили в єпархії.

Петро Орос народився 14 липня 1917 р. у с. Бірі (Угорщина) в сім'ї греко-католицького священника. В 1926 році у віці 9 років Петро Орос залишився круглим сиротою. 28 червня 1942 р. прийняв ієрейські свячення. 19 грудня 1944 р., за свідченням о. Стефана Бендаса, владика Теодор Ромжа, передбачаючи наступні утиски з боку радянської влади та розуміючи необхідність переходу єпархії у підпілля, в якому може загинути й сам, таємно висвятив Петра Ороса на єпископа. 1946 р. призначений на вільну парафію у с. Білки Іршавського району Закарпатської області.

У 1948 р. місцеві органи влади вдавалися до різних методів впливу, щоб схилити о. Петра на перехід до російського православ'я. Йому, як і всім іншим священникам УГКЦ, які не поступилися своїми переконаннями, заборонили виконувати душпастирську працю. Але він залишився вірним своєму покликанню, продовжував підпільно зі своїми вівтарними братами – отцями Іваном Маргітичем, Іваном Романом та Іваном Ченгері – таємно обслуговувати греко-католицьких вірян Іршавщини й Виноградівщини на Закарпатті.

Непокірність священника дратувала можновладців. На початку 1953 р. його заарештували й відправили до Ужгорода, у слідчий ізолятор КДБ, де він перебував під арештом понад два тижні. Влітку 1953 р. поблизу Імстичівського мосту міліціонер намагався заарештувати отця Петра, але йому пощастило зникнути між верболозом. Повертаючись з Імстичівського монастиря, де підпільно відправив Службу Божу, біля мосту на річці Боржаві, вперше пролунали два постріли в священника. Та цього разу мимо.

Напередодні церковного свята Успіння Пресвятої Богородиці, 27 серпня 1953 р., у с. Великі Ком'яти отець Петро відслужив велелюдну літургію, сповідав, причащав. Того самого дня вирушив пішки на залізничну станцію в с. Сільце. Тут його заарештував міліціонер і повів у напрямку с. Заріччя. Поблизу хреста пролунали два постріли — отця Петра було вбито. Тіло розстріляного відвезли до моргу Іршавської лікарні, через кілька днів потай від людей закопали між терням поблизу с. Кам'янське Іршавського р-ну. Пізніше останки відкопали працівники міліції та КДБ і вивезли в напрямку Іршави.

Як повідомлялося, 5 серпня 2022 року Папа Римський Франциск прийняв на аудієнції кардинала Марчелло Семераро, префекта Дикастерії в справах визнання святих, під час якої затвердив для проголошення декрети щодо деяких беатифікаційних процесів, серед яких на першому місці був греко-католицький священник Петро Павло Орос.

УГКЦ Ватикан Закарпаття Священник

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *