Національний рейтинг Укрінформу «Інфобум-кіно» назвав кращі ігрові фільми року

Національний рейтинг Укрінформу «Інфобум-кіно» назвав кращі ігрові фільми року 17.12.2024 17:16 Укрінформ Національний рейтинг Укрінформу «Інфобум – кіно 2024» оголосив повний рейтинговий список кращих ігрових фільмів 2024 року, обраних експертами.

Про це повідомляє Укрінформ.

Всього у рейтингу взяли участь 20 повнометражних ігрових фільмів, які виходили в український прокат у 2024 році.

За результатами національного рейтингу «Інфобум – кіно 2024» кращими ігровими фільмами року визнано 14 стрічок:

«Ля Палісіада» – кримінальна драма режисера Філіпа Сотниченка, дія якої відбувається у 1996 році, незадовго до скасування смертної кари в Україні. Сюжет зосереджений на розслідуванні вбивства, яке потрапляє в складну павутину політичних і моральних дилем. Головний герой — судмедексперт, якого втягнуто в справу загадкової смерті міліціонера. Фільм торкається теми перехідного періоду в історії країни, коли змінились не лише політичні, але й суспільні цінності, зокрема ставлення до людського життя та правосуддя.

«Будинок «Слово». Нескінчений роман» режисера Тараса Томенка – драматична історія українських письменників доби Розстріляного відродження, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити працювати на благо системи.

Військова драма «Відблиск» режисера Валентина Васяновича, що також увійшла в рейтинг, розповідає, як військовий хірург Сергій потрапляє в полон до росіян. Він стає свідком страшних сцен приниження, знущання та катування, змушений бачити, як вбивають побратимів та його друга. Після звільнення з полону Сергій намагається повернутись до цивільного життя. Йому доводиться заново вчитись бути людиною, яка вміє любити та підтримувати.

«БожеВільні» режисера Дениса Тарасова став першим у світовому кінематографі ігровим фільмом, що порушує тему каральної психіатрії. Це історія про молодого меломана Андрія Довженка, який через любов до забороненої в СРСР музики стає жертвою каральної психіатрії – одного з найпотужніших інструментів радянської системи для придушення інакодумців.

«Редакція» режисера Романа Бондарчука також у рейтингу кращих ігрових фільмів року. Сюжет стрічки розгортається в містечку Херсонської області. Головний герой – науковець природничого музею Юрій стає свідком навмисного підпалу лісу. Прагнучи розповісти правду про лісові пожежі, чоловік починає працювати в редакції місцевої газети. Натомість він опиняється у вирі фейкових новин і корупційних схем.

У фільмі «Ти мене любиш?» режисерки Тоні Ноябрьової йдеться про історію дорослішання 17-річної Кіри на тлі розпаду Радянського Союзу. Головна героїня дорослішає у період абсолютної невизначеності: вона бунтує, мріє, шукає любов і вперше пробує життя на смак.

«Уроки толерантності» – комедійна стрічка режисера Аркадія Непиталюка про провінційну шкільну вчительку, яка, бажаючи врятувати свою родину від розпаду та кредитів, вмовляє чоловіка і дітей підписатися на державну програму з євроінтеграції «Уроки толерантності». За її умовами, вони мають на певний час оселити у себе вдома ЛГБТ-представника та активіста. Тепер родина вимушена боротись із власною гомофобією та неприйняттям інакшості.

«Конотопська відьма» – український містичний фільм жахів режисера Андрія Колесника. За сюжетом прадавня відьма з Конотопу давно зреклася власних чаклунських сил. Тепер вона живе звичайним життям з українським хлопцем, на ім'я Андрій. Проте її мирне життя зазнає краху, коли розпочинається повномасштабна війна з Росією, і місто частково захоплюють окупанти. Намагаючись врятувати кохану, Андрій гине в неї на руках. Жінка повертає власні сили та мститься загарбникам, жорстоко та нещадно.

Фільм «Назавжди-Назавжди!» режисерки Анни Бурячкової – це суміш юності, бунту та пошуку себе, яка розгортається у Києві наприкінці 90-х. Замість ностальгії за минулим фільм пропонує заглибитися в соціальну парадигму того часу, що відлунює в безкомпромісних вчинках головних героїв – компанії учнів старшої школи. Саме крізь призму їхніх життєвих історій видно, як юність у всій її красі та складності переплітається з суспільними викликами, змушуючи молодих людей швидко дорослішати та ухвалювати складні рішення.

«Обмін» – воєнна драма режисера Володимира Харченко-Куліковського, що заснована на реальних подіях. За сюжетом, столичний хірург дізнається, що його син пішов на війну добровольцем та потрапив у полон до сепаратиста. Хлопця пропонують обміняти за грошову винагороду. Коли справа доходить до обміну, батько не впізнає сина. Далі події розгортаються непередбачувано для кожної сторони.

«Я і Фелікс» – режисерський дебют Ірини Цілик в ігровому кіно. Знятий за мотивами автобіографічного роману «Хто ти такий?» українського письменника Артема Чеха. Фільм розповідає історію про дорослішання хлопчика Тимофія, яке припало на 1990-ті роки у пострадянській Україні. В основі сюжету — взаємини хлопця із власною сім'єю, друзями, першим коханням, а також його стосунки із Феліксом, колишнім військовим часів війни в Афганістані, який теж стає частиною його родини.

Стрічка «Як там Катя?» режисерки Крістіни Тинькевич розповідає історію Анни, лікарки швидкої допомоги та матері-одиначки, яка разом зі своєю 12-річною донькою Катею мріє про краще життя. Їхній спокійний світ раптом порушується серйозним і жорстоким потрясінням, яке ставить Анну перед моральною дилемою, що кидає виклик її внутрішнім переконанням у суспільстві, яке, здається, не має жодних моральних орієнтирів.

«Смак Свободи» – романтична комедія режисера Олександра Березаня про молоду шеф-кухарку Варю, яка залишає все, щоб знайти своє місце в світі гастрономії. Подорожуючи до Львова, вона відкриває для себе забуту книгу легендарної Ольги Франко, яка змінює все її життя. Це не просто історія про кулінарію, це подорож до себе.

Фільм «Я, „Побєда“ і Берлін» режисерки Ольги Ряшиної розповідає про ще зовсім молодого співака-початківця Кузьму, який разом зі своїм другом «мчить» до німецької столиці на старенькій «Побєді», яку планує виміняти там у колекціонера на шестисотий «Мерс». Але бурхливе нічне берлінське життя карколомно вривається у плани героя, змінюючи мету його поїздки та гартуючи характер, і допомагає віднайти своє справжнє «я». Всі ці пригоди Андрій Кузьменко описав у однойменній автобіографічній книзі «Я, «Побєда» і Берлін».

Як повідомлялося, цього року Укрінформ започаткував Національний рейтинг «Інфобум – кіно 2024». До складу експертів Рейтингу увійшли голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Борденюк, кінознавиця, завідувачка кафедри кінознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого Марина Братерська-Дронь, голова правління Спілки кінокритиків України Оксана Волошенюк, кінознавиця, багаторічна директорка культового кінотеатру «Жовтень» Людмила Горделадзе, кінокритик, член Національного союзу кінематографістів України Олександр Гусєв, генеральний директор Національної кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка Андрій Дончик, кінознавиця, доктор мистецтвознавства, учений секретар відділення кіномистецтва Національної академії мистецтв України Ірина Зубавіна, голова Студентського наукового товариства Київського національного університету ім. І.К. Карпенка-Карого Олександр Левицький, голова правління Одеської кіностуді Андрій Осіпов, кінокритик, член Спілки кінокритиків України та Української кіноакадемії Ярослав Підгора-Гвяздовський, кінознавець, лауреат Державної премії України ім. О. Довженка, заслужений діяч мистецтв України Сергій Тримбач, кінознавець, генеральний директор Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі, кінокритик, кінознавець, діяч кіноіндустрії, секретар правління Національної спілки кінематографістів України Алік Шпилюк, журналістка, культурна оглядачка Укрінформу, ініціаторка та голова оргкомітету Рейтингу Любов Базів.

Кіно Рейтинг Укрінформ Держкіно

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *