Культура має стати частиною кожного з блоків на конференції з відбудови в Римі – Точицький Ексклюзив 13.12.2024 13:33 Укрінформ Після культурного «Рамштайну», що має відбутися в Україні на початку 2025 року, Міністерство культури та стратегічних комунікацій готує концепцію, за якою культурна складова буде представлена в кожному з блоків, котрі розглядатимуть на наступній міжнародній конференції з відбудови України.
Про це міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький сказав власному кореспонденту Укрінформу на полях міжнародної конференції в Раді Європи у Страсбурзі.
«У Римі в липні відбудеться наступна велика конференція з відбудови України, і ми хотіли б, щоб культура органічно стала частиною кожного з питань, які будуть розглядати. Там є основні блоки – соціальний, оборона, відбудова. Ми хочемо у кожен з цих блоків вплести культурний елемент. Тому що є культура воїна, інженера, айтішника, саме вона є тим елементом, який зшиває всю людську діяльність», – зауважив міністр.
Ці питання обговорювалися з генеральним секретарем Ради Європи в Страсбурзі, а також з міністрами культури в Парижі, Варшаві та Брюсселі. Також на форумі в Римі має бути окрема панель, присвячена безпосередньо відновленню культурної спадщини.
«Ми розглядаємо культуру як частину м’якої сили. У нашому випадку м’якої оборони. Культура – це частина національної безпеки, яка допоможе нам не лише захистити самих себе, свою землю, свій народ, а й створити єдність всередині і назовні між нашими партнерами і союзниками для того, щоб їм пояснити і донести, чому і за що ми боремося. Щоб вони зрозуміли, чому ця боротьба є для нас екзистенційною», – наголосив Точицький.
Він також повідомив, що провів переговорив з міністром національної спадщини, мистецтв та місцевого самоврядування Мальти Оуеном Боннічі щодо його участі як наступного головуючого на конференції за участі міністрів культури європейських країн та країн G7 в Україні в лютому наступного року.
Також на зустрічах в Раді Європи Точицький обговорив розширення співпраці щодо порятунку творів українського мистецтва та їхньої експозиції в країнах Європи.
«Нам потрібно партнерство у всьому. У навчанні, якщо йдеться про підготовку наших реставраторів. Це здебільшого хлопці, багато з яких пішли на війну. Ми втрачаємо цілу школу, тому маємо брати студентів і відправляти їх сюди вдосконалювати вміння. Нам потрібні також партнери, щоб не лише зберегти наше мистецтво, а й експонувати його в Європі, щоб нас бачили тут», – сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, «Культурний Рамштайн» для координації міжнародних зусиль із збереження української культурної спадщини та національної ідентичності може відбутися вже у лютому наступного року за участі міністрів культури європейських країн та країн G7.
Рим Відбудова Микола Точицький МКСК Культурний Рамштайн
Источник: www.ukrinform.ua