На Прикарпатті у Музеї лицарства створили експозицію сучасної війни Ексклюзив 12.12.2024 19:59 Укрінформ На Прикарпатті в інтерактивному Музеї лицарства створили експозицію сучасної війни.
Про це кореспонденту Укрінформу під час Галицького туристичного форуму розповів засновник інтерактивного Музею лицарства Ігор Гаврилюк.
«У нас стоять 17 манекенів-воїнів в обладунках – від варяг до сучасного воїна. Сучасний воїн – в одязі, який трішки зносився в окопах Гуляйполя. Манекен зроблений з дерева, взутий у берці, штани, наколінники, бушлат, старий бронежилет і шолом. Одяг, що ще в болоті, належить нашому зятю Олександру, який з перших днів війни захищає Україну і має позивний «Скіф», тому цей манекен теж має таку назву. «Скіф» стоїть у торці виставкового залу, якнайдалі. Але чомусь всі відвідувачі, коли приходять, то відразу йдуть до «Скіфа», сучасного воїна, обходячи вікінгів, хрестоносців та польську шляхту. Біля «Скіфа» є прапор, розмальований в окопах, а також захоплені у бою загарбницький шолом, гранатомет, частина ракети, осколки і є портрети загиблих друзів. Це – наш куточок сучасної війни», – розповідає Гаврилюк.
Він повідомив, що Музей лицарства працює з жовтня 2022 року. Його облаштували на приватному подвір’ї у місті Надвірна.
«Ми з дружиною художники і побудували собі приватну майстерню, де б могли творити. Наше хобі – історія, ми працюємо в освіті, а тому залучаємо дітей до історії. Тож віддали цю майстерню під музей», – пояснює засновник.
Він запевняє, що у Музеї лицарства відвідувачам можна торкатись до всіх експонатів.
«Трішки у нас є речей справжніх, які я придбав на аукціонах. Так я даю людям можливість торкнутись живої історії – сокир, яким близько 800 років, наконечників скіфських стріл, є ножі і сокири козаків», – зазначає Гаврилюк.
В інтерактивному Музеї лицарства, додав він, постійно збирають кошти на дрони. Нині біля скриньки для допомоги фронту стоїть портрет Тараса Шпинти, який загинув у березні, а біля нього напис «За тата». Її зробив син загиблого, Богдан, який купує дрони і відправляє їх на фронт. Розповідають про двох його «пташок», які вже полетіли бити російських загарбників.
Як повідомляло агентство, у мукачівському замку «Паланок» відкрили «Музей війни».
Фото: Інстаграм museum_of_chivalry
Музей Прикарпаття Війна з Росією
Источник: www.ukrinform.ua