Деякі прокурори дозволяють собі не приходити на суди у справах про воєнні злочини РФ – правозахисник

Деякі прокурори дозволяють собі не приходити на суди у справах про воєнні злочини РФ – правозахисник Відео 26.11.2024 20:00 Укрінформ Окремим українським прокурорам і суддям бракує емпатії у роботі зі справами про воєнні злочини Росії в Україні. Зокрема, деякі прокурори дозволяють собі не приходити на засідання суду в майже половині справ.

Це важливо, оскільки 99% рішень на користь потерпілих від РФ прийматимуть саме українські суди. Про це сказав адвокат, правозахисник, голова ГО «Справедливість для українців» Юрій Білоус у новому випуску проєкту Укрінформу «Нація непереможних», який вийшов у вівторок, 26 листопада.

Правозахисник нагадав, що наразі зафіксовано вже понад 137 тис. воєнних злочинів РФ в Україні, тож громадянське суспільство, юристи, правозахисники, адвокати мають допомагати людям фіксувати і повідомляти державі про злочини Росії, аби допомогти у розслідуваннях та сприяти встановленню правосуддя.

«Міжнародний кримінальний суд в Гаазі може допомогти у покаранні Росії і росіян, але лише у співпраці з Україною. Тому що 99% рішень на користь потерпілих від РФ прийматимуть саме українські суди», – зауважує Білоус.

Адвокат також звертає увагу на роботу окремих прокурорів, які дозволяють собі у майже половині справ не приходити на засідання суду. За його словами, йдеться, здебільшого, про Ірпінський суд Київської області. «Саме Ірпінський суд розглядає справи Бучі, Ірпеня, Гостомеля. Окремим прокурорам і суддям не вистачає емпатії у роботі зі справами про воєнні злочини. До війни наша судова система не була ідеальною, але ми повинні змінюватися після 24 лютого, ставати кращими і навчатися. Бо коли державні органи, інституції – міцні та професійні, лише тоді вони можуть якісно виконувати свою функцію», – переконаний Білоус.

Водночас правозахисник має надію, що Україні допомагатимуть й інші держави, тому з окремими представниками останнім часом часто комунікує. І це, за його словами, непогано працює. «Є такий механізм, як універсальна юрисдикція. Це коли країна може судити росіянина, навіть якщо він не вчиняв злочини на території, наприклад, Німеччини. Це теж може бути. Але, знову ж таки, в переважній більшості за все це повинна відповідати Україна», – зауважив адвокат.

Більше про складний механізм захисту українців, постраждалих від російських воєнних злочинів, допомогу Україні від Міжнародного кримінального суду в Гаазі, арешт Путіна і покарання Росії можна дізнатися з чергового випуску програми «Нація непереможних», який вийшов на новому Ютуб-каналі Укрінформу.

Як повідомлялося, проєкт Укрінформу «Нація непереможних» розповідає про силу духу та незламність українського народу, що передаються через призму реальних історій життя та діяльності кожного героя.

Адвокат Правозахисники Суд Воєнні злочини Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *