Хто в ліс, хто по дрова 06.11.2024 15:10 Укрінформ Чи такий страшний закон, який жваво обговорюють українці в найбільш лісистих регіонах України?
На Закарпатті ліси складають понад 52% території області. До того ж є цілі райони, які так і лишилися негазифікованими – це гірські громади Рахівського, колишнього Свалявського, Великоберезнянського, Міжгірського районів, де споконвіку обігріваються лише дровами, бо альтернативи нема. Не дивно, що закон №9665, який пропонує ввести адміністративну та кримінальну відповідальність населення за зберігання «сірих», тобто отриманих нелегальним шляхом дров, збурив соціум.
РЕІНКАРНАЦІЯ «П’ЯТИ КОЛОСКІВ»?
За останні кілька днів мемів чи обурених дописів про дрова не постив хіба лінивий. Хтось жартує про «заберу ваші дрова, врятую від криміналу» чи про те, що приготування бограча на дровах відтепер тягне на довічне, а про сливовий леквар можна узагалі забути. Хтось називає закон «Щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері захисту рослинного світу, лісокористування та протидії незаконному обігу деревини» неоколосковим – за аналогією із «Законом про п’ять колосків» часів комунізму, коли громадян совєцкого союзу, що вмирали від голоду, висилали до Сибіру чи розстрілювали за підібрані на колгоспному полі колоски.
Законодавець дійсно розробив межі відповідальності для громадян за порушення правил вирубування, пошкодження чи знищення дерев або чагарників, доповнивши адміністративний та кримінальний кодекси новими статтями. Вони передбачають встановлення адміністративної або кримінальної відповідальності за незаконне перевезення, зберігання, збут деревини та чагарників без документів, котрі би підтвердили законність їхнього походження. Порушників пропонується карати штрафами у розмірі від 510 до 15 тис. 300 грн, посадових осіб – від 3 тис. 400 до 15 тис. 300 грн, та навіть обмеженням волі строком до трьох років, якщо виявляють підроблені документи.
Источник: www.ukrinform.ua