Ознаки того, що ви заробилися і це досить небезпечна річ

Немає нічого поганого в тому, що людина щиро захоплена своєю справою — навіть навпаки, знайти заняття до душі, щоб отримувати гроші за роботу що дійсно подобається, в сучасному світі буває складно, інформує Ukr.Media.

Але іноді замість цього захоплений кар'єрист стає схожий на білку в колесі, і поступово за бортом життя виявляються і захоплення, і близькі люди, і мрії. Потім починаються стреси, неврози і страхи, від яких важко позбутися. Дуже важливо розрізняти здорове прагнення до успіху і нездорову пристрасть, що відрізняє істинного трудоголіка.

Трудоголізм — хвороба сучасності. Це зовсім не енергійний ритм життя заради готовності йти до своєї мети і не працьовитість в його позитивному сенсі. Це втеча від реальності, прикрите монітором або папкою документів, а також сили, які йдуть не в тому напрямку, поки яскраві події життя проносяться повз. Трудоголік навіть не обов'язково може бути зовні успішним і благополучним, як раз навпаки: рано чи пізно дають про себе знати і стреси, і втрачені моменти життя.

Ми склали для вас ознаки переконаного трудоголіка. І якщо більше половини з них вам підійдуть, саме час задуматися: можливо, ви хочете згадати про справи, які дійсно приносять вам задоволення?

Понаднормова робота

Не будемо ідеалістами: іноді працювати щовихідного, на свята або вечорами просто змушують обставини. У кожного може трапитися важкий життєвий період або гостра фінансова необхідність. Але якщо ви засиджуєтеся затемно в офісі просто тому, що не поспішайте додому, адже вам абсолютно нічого там робити, ви безумовно заробилися.

Справа понад усе

Здавалося б, ця думка вірна, адже не можна витати в хмарах 24 години на добу і забувати про те, що приносить дохід. Але вас оточують не менш значущі речі. Якщо ви регулярно скасовуєте зустрічі з кращими друзями, свята з родичами, а під час виступу дочки або дня народження мами вас долають дзвінки — іноді варто поставити телефон на беззвучний режим.

Хобі почекає

Безумовно, хобі на те і хобі, щоб ним займатися у вільний час. Але якщо цього часу постійно не буде — коли ж братися за улюблену справу?

Бездіяльність

Як не дивно, іноді вона буває ознакою того, що ви заробилися, втомилися і просто не знаходите сил на дійсно корисний і змістовний відпочинок. Він підміняється пасивним проведенням часу, під час якого трудоголік постійно змушений відганяти подалі думки про незавершений проєкт, про колег і про майбутню в понеділок нараду. Чи можна вважати це заняття відпочинком в повному сенсі цього слова?

Кілька справ одночасно

Відсутність завдань при цьому сприймається як непрощенна лінь. При цьому далеко не завжди виходить зробити все задумане добре. Ще б пак — адже ви не відпочили, а, фактично, відлежалися після важкого тижня.

Прокрастинація

Прокрастинація стає ще одним дзеркалом трудоголізму, і боротися з нею важко. Коли справ зовсім забагато, замість того, щоб виділити головну і розправитися з нею, можна хапатися за цілу купу другорядних занять. І не завершити навіть половини, залишивши їх на законний вихідний або на ще один вечір роботи з дому.

Відпустка почекає

Якщо ви свідомо відмовляєте собі у відпустці, справа йде цілком певним і не найсприятливішим чином: трудоголік не розуміє принад відпочинку і з роздратуванням ставиться до дозвільних походів в кафе або поїздок на море.

Ніколи хворіти

Якщо ви постійно переносите хвороби "на ногах", не відволікаючись на лікарняний і нашвидку запиваючи застуду жарознижуючим, а зубний біль — знеболюючим, це тривожний знак. Тілу, як і душі, потрібна турбота, про яку ми не замислюємося в щоденній суєті.

Творча посуха

У житті кожного з нас є місце натхненню. Причому мова не тільки про людей мистецтва: природжений бізнесмен творчо підійде до справи свого життя, і це відрізняє його від кар'єриста. Відкривати нове, в тому числі і в самому собі — дуже важливо. Творче відродження часом просто необхідно.

Труднощі в побуті

У сім'ї і з близькими трудоголік нерідко стає грубим, не балакучим і прискіпливим. А ось з колегами він навіть може змінюватися в кращу сторону.

Що ж робити, якщо ви помітили за собою ознаки трудоголізму? Зверніть на них увагу і розправтеся спочатку з одним. Звикли хворіти на роботі? Не чекайте чергового нездужання, влаштуйте собі розслаблюючу ванну і заваріть улюблений чай. Забули, коли останній раз читали улюблену книгу? Поверніться з роботи на годину раніше і подаруйте собі трохи часу.

Нагадуйте собі частіше не тільки про обов'язки, а й про те, чим вам подобається займатися, що ви любите і чому б хотіли себе присвятити. У цьому вам допоможе методика "найважливіший список справ", яка якраз відмінно підходить тим, хто звик слідувати плану або постійно ставити перед собою нездійсненні завдання. Бажаємо вам успіху.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *