Потрібен міжнародний механізм для негайного й безумовного звільнення журналістів з полону – НСЖУ

Потрібен міжнародний механізм для негайного й безумовного звільнення журналістів з полону – НСЖУ 31.10.2024 03:31 Укрінформ У Раді Європи відбулась конференція з безпеки та захисту журналістів, участь у якій узяли більш як сотня дипломатів, а також експертів із безпеки журналістів та урядовців з європейських країн.

Як передає кореспондент Укрінформу, у дискусії, присвяченій захисту медійників у зонах конфлікту, взяли участь перший секретар НСЖУ Ліна Кущ та журналістка з окупованого Мелітополя Світлана Залізецька.

«Росія робить з українських журналістів терористів, агресивна країна усуває свідків своїх злочинів проти людяності. І жах може піти далі – наші колеги гинуть або помирають у в'язниці», – наголосила Залізецька, яка після відмови співпрацювати з росіянами у захопленому місті, мусила тікати в машині швидкої допомоги.

Росіяни ув’язнили її батька та звільнили його лише в обмін на публічну відмову від її сайту. Залізецька розповіла також про захоплення журналістки пенсійного віку Ірини Левченко і її чоловіка та про арешт адміністраторів проукраїнських Телеграм-каналів – Анастасії Глуховської та Яни Суворової.

«Я звертаюся до всього світу – будь ласка, допоможіть звільнити моїх колег. Жити з таким тягарем, коли мої колеги перебувають за ґратами в російських в’язницях, просто неможливо», – наголосила вона.

Учасникам заходу показали документальний фільм «На межі. Історія незламності редактора прифронтової газети». Він розповідає про газету «Зоря» із прикордонної Харківщини, головний редактор якої Василь Мирошник власноруч доставляє газети у прифронтовій зоні.

«На таких територіях саме місцеві медіа є часто чи не єдиним джерелом вірогідної інформації», – підкреслила перша секретар НСЖУ Ліна Кущ. Вона також нагадала, що полонені журналісти, згідно з міжнародними угодами, не є комбатантами.

«Їх потрібно просто звільняти, а не обмінювати. Ми потребуємо створення міжнародного механізму, який би працював на негайне та безумовне звільнення наших колег», – сказала вона.

Кущ також наголосила на критичній важливості тренінгів з безпеки для всіх журналістів. Вона згадала продюсерку Василісу Степаненко, яка опинилась в оточеному місті, працюючи над матеріалами для фільму «20 днів у Маріуполі», без досвіду роботи в зоні війни.

«Необхідно проводити безпекові тренінги для журналістів. Вона потрібні не лише українським журналістам, вони потрібні журналістам у всіх країнах, тому що всі вони мають бути підготовленими працювати в надзвичайних обставинах. І жоден журналіст не може бути в безпеці зараз, висвітлюючи ситуацію на передовій», – констатувала Кущ.

Вона також  поділилася досвідом ініціатив НСЖУ з безпеки, зокрема навчання першої допомоги, тренінгів з радіаційної безпеки в Запоріжжі, спеціалізованого навчання для висвітлення потенційних ядерних інцидентів.

Як повідомлялося, у легендарному лондонському клубі воєнних кореспондентів провели показ документальної стрічки «На межі. Історія незламності редактора прифронтової газети» про значення української прифронтової локальної преси.

Журналіст Рада Європи Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *