Норвегія обмежує застосування генеративного штучного інтелекту у навчальних закладах

Поділитися Джерело:  Reuters

Уряд Норвегії вводить обмеження на застосування генеративного штучного інтелекту в освітніх закладах, які набудуть чинності з початком нового навчального року наприкінці серпня.

Ключові тези:

  • Норвегія обмежує використання генеративного ШІ у школах, аби уникнути негативного впливу на процес навчання дітей.
  • Заборона використання ШІ для учнів молодших класів та обмеження для старших учнів спрямовані на формування навичок самостійного здобуття знань.

Норвегія обмежує ШІ у навчальних закладах

Про це заявив прем’єр-міністр країни Йонас Гар Стере.

За його словами, Норвегія запроваджує фактично повну заборону на використання інструментів ШІ учнями початкової школи, а також обмежує їхнє застосування в навчанні дітей старшого віку, аби запобігти негативним наслідкам для освітнього процесу.

Стере наголосив, що надмірне використання штучного інтелекту може призвести до того, що діти пропускатимуть важливі етапи навчання та не розвиватимуть ключові навички самостійно.

Найсуттєвішим у шкільному навчанні є те, щоб наші діти навчилися читати, писати та вирішувати математичні завдання.

Поділитися

В уряді повідомили, що учні з першого по сьомий клас (віком від 6 до 13 років) не повинні користуватися штучним інтелектом, тоді як учні середньої школи (віком від 14 до 16 років) можуть помірковано застосовувати такі інструменти під наглядом викладачів.

У старших класах середньої освіти (учні віком від 17 до 19 років) мають навчитися коректно використовувати штучний інтелект, щоб бути готовими до подальшого навчання та професійної діяльності.

Зважаючи на суттєве зниження результатів освітніх тестів, уряд у 2024 році заборонив смартфони в школах та надав вчителям ширші повноваження для підтримання дисципліни в класі.

Норвегія почала впроваджувати комп’ютери в освітніх закладах у 1990-х роках, а планшети — після появи iPad з 2010 року, що призвело до зменшення залежності від друкованих видань та письма.

Проте зараз уряд також заявив, що запропонує законодавчі зміни для фінансування використання більшої кількості підручників у класах, що змінить поточну тенденцію у використанні планшетів.

Норвезький уряд у квітні також оголосив про плани заборонити дітям користуватися соціальними мережами до досягнення 16-річного віку, наслідуючи приклад Австралії та деяких інших країн, спрямований на зменшення використання електронних пристроїв молодьдю.

Поділитися

Зважаючи на суттєве зниження результатів освітніх тестів, уряд у 2024 році заборонив смартфони в школах та надав вчителям ширші повноваження для підтримання дисципліни в класі.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *