Загроза відрізання курського угруповання ЗСУ в Суджі. Що відомо

92 бригада

Автор фото, 92 бригада

Підпис до фото, Військовий на Курщині, 92 бригада

  • Author, Відділ новин
  • Role, BBC Україна
  • Twitter,
  • 4 годин(и) тому

Низка українських ЗМІ, військових та воєнкорів повідомили про те, що росіяни зуміли просунутись на Курщині до важливої траси постачання Суми-Суджа зі сходу та поставили під загрозу оточення українські війська на російській території. Про це також повідомив ресурс Deepstate.

При цьому джерела ЗМІ вказують, що українські підрозділи намагаються стабілізувати ситуацію.

ВВС Україна звернулась за коментарем до командування на Курщині, проте там відповіли, що поки що коментарів з цього приводу не буде.

Про те, що російська армія прорвалася через український рубіж оборони на південь від Суджі, повідомив "Українській правді" співрозмовник, який служить в одному із підрозділів ЗСУ у Курській області.

"Це сталося не раптово, а поступово та планомірно. Ще до Нового року росіяни зайшли до Курилівки (село на південь від Суджі), де одна з наших бригад залишила позиції. Після цього противник накопичував сили і систематично робив штурмові дії. Вчора та позавчора (6 та 5 березня) зробили ривок — ось і результат", – каже співрозмовник видання.

"Зараз ми намагаємося стабілізувати ситуацію, щоб противник не міг остаточно закрити шляхи сполучення", – додав він.

  • "Це як вдарити віслюка по носі". Келлог жорстко пояснив, навіщо США зупинили військову допомогу Україні

Про просування російських військ біля Курилівки у Курській області повідомив у ніч проти 7 березня й український аналітичний проєкт DeepState. За його інформацією, успіх російських військ стався за рахунок введення в бій великої кількості північнокорейських військових.

Очевидно, що головна мета російських військ на цьому напрямі – ключова дорога постачання українського угруповання в Курській області по лінії Суми-Юнаківка-Суджа.

Ця траса, як і дорога на Олешню, що йде паралельно їй, вже перебуває під вогневим контролем російської армії, що загрожує оперативним оточенням частинам ЗСУ в Суджі і навколо неї.

Мапа

Автор фото, Deepstate

Підпис до фото, На мапі Deepstate видно вклинення росіян у українські порядки на сході

Ще наприкінці лютого генштаб ЗСУ визнав, що російська армія спробувала зайти в Сумську область

Генеральний штаб Збройних сил України 28 лютого підтвердив, що російська армія перетнула державний кордон в Сумській області і спробувала зайти вглиб української території до села Новеньке, щоб перерізати трасу Суми-Юнаківка-Суджа із заходу і таким чином змусити ЗСУ відійти з Курської області.

3 березня речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко також визнав, що бої за село Новеньке на території Сумської області тривають й повністю вибити їх тоді не вдалось.

  • Україна підтвердила перетин кордону армією РФ на Сумщині. Що це значить

Карта

Автор фото, ВВС

Підпис до фото, Так наприкінці лютого росіяни наступали до траси із заходу

І ось зараз росіяни намагаються наблизитись до цієї траси зі сходу.

Ситуація з логістикою на Курщині стрімко погіршується і вже стала критичною, писав 6 березня український політик та блогер Сергій Стерненко.

"Дальність від основної дороги до російських позицій становить 5-7 км, що дозволяє супротивникові безперервно працювати по ній дронами. Погіршує ситуацію поганий стан доріг, якими фізично більше 20 км/год неможливо їхати", – написав Стерненко.

За його словами, через це дуже ускладнена евакуація поранених, підвезення боєкомплекту та ротація військ.

Цю інформацію підтвердив і український військовий експерт Сергій Флеш, який займається дронами та системами РЕБ.

"Я також спілкуюся із десятками підрозділів там. Моя інформація така сама. Тепліє, земля розкисає, техніка в'язне. Вся логістика під постійним вогнем супротивника", – вказує Флеш.

Він припускає, що далі утримувати угрупування на Курщині може бути недоцільним.

"Не думав, що я колись таке скажу. Але, можливо, час "згортатися" з курського напрямку. Важко там нашим. Як відволікання ресурсів противника ця операція себе думаю давно вже виправдала. А як політичний козир у переговорах тепер це є сумнівним", — вважає "Флеш".

Український військовий на Курщині

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Український військовий на Курщині

Воєнна кореспондентка ТСН Юлія Кирієнко-Мерінова, яка працює на цьому напрямку, також песимістично оцінила ситуацію.

"Наші ще повоюють. Але ситуація дуже складна. Прорвали оборону ще пару днів тому. Наша піхота відбивалась, як могла. Але корейців більше. Наступали саме вони і тільки вони", – твердить журналістка.

Вона каже, що північнокорейці вже не біжать чередою, як це робили в перших своїх штурмах, а йдуть групками, по два-три і на відтяжці один від одного. "Навчились воювати. На жаль для нас. Чи виходити з Курщини нашим – поки що мови немає. А от чи будуть резерви, щоби стабілізувати лінію, це питання…"

Її пост поширив відомий військовий та колишній волонтер Олександр Карпюк, який вказав, що ситуація зараз виглядає так, як описала Юлія Кирієнко-Мерінова.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *